KOSMETOLOGIA

CIAŁO

woman with tape meter on the buttocks

Niechirurgiczna, bezpieczna i niezwykle skuteczna metoda pozbycia się niepożądanego tłuszczu, poprzez jego rozpuszczenie i eliminację z organizmu. Polega na wstrzykiwaniu w problemową partię ciała substancji aktywnych, których celem jest nie tylko likwidacja przerostu tkanki tłuszczowej, ale również cellulitu.

Lipoliza iniekcyjna – mezoterapia igłowa ciała koryguje cellulit we wszystkich stadiach rozwoju, dając zadowalające efekty. Jest także doskonałym rozwiązaniem na pozbycie się uporczywie nagromadzonej tkanki tłuszczowej w miejscach takich jak pośladki, uda, brzuch, boczki, kolana, podbródek, ramiona czy plecy. Wystarczą nawet 2-3 zabiegi by efekty były widoczne gołym okiem.

Częstotliwość zabiegów:
Uzależniona jest od substancji czynnej użytej do zabiegu i jest ustalana indywidualnie pod Klienta.

Efekty widoczne są tydzień po pierwszym zabiegu ( 2-4cm w obwodzie) Podczas kuracji trzeba pić dużo wody i nie stronić od aktywności fizycznej, aby uwolnione kwasy tłuszczowe zostały zmetabolizowane.

Kilka dni po zabiegu należy unikać sauny, solarium, basenu, masaży

Przeciwwskazania: ciąża, laktacja, nowotwory, ropne stany zapalne w miejscu zabiegu, wirusowe choroby krwi, cukrzyca, padaczka, RZS, stwardnienie rozsiane, toczeń rumieniowy, leki rozrzedzające krew, choroby wątroby i nerek.

W mezoterapii ciała wykorzystuje się takie składniki jak: wyciąg z karczocha ( wpływa na metabolizm glukozy i lipidów), wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyny ( wzmacnia odporność i szczelność naczyń krwionośnych, ich skojarzone działanie polega na ograniczeniu powstawania obrzęków, usprawnieniu mikrokrążenia i odpływu limfy), krzemionka organiczna ( regeneruje tkankę łączną), miłorząb japoński, kofeina, L-karnityna ( przyczynia się do utleniania tłuszczów, jest aminokwasem niezbędnym przy transporcie kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie kwasy są utleniane i zamieniane na energię ATP), fosfatydylocholina ( spala tłuszcz- fosfolipid, ktory bierze udział w rozmaitych procesach przemian materii).

Cena zabiegu: 250zł ( ampułka 5ml) / 350zł ( ampułka 10ml)

Kriolipoliza to metoda polegająca na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu (lipolizy).Wynikiem zabiegu ma być redukcja tkanki tłuszczowej. Ochłodzone komórki tłuszczowe przechodzą „kontrolowaną śmierć” i stopniowo eliminowane są z organizmu, za sprawą normalnych procesów metabolicznych organizmu, zbliżonych do eliminacji tłuszczu z żywności w wyniku czego grubość warstwy tłuszczowej maleje.

Jak to działa ?

Przed zabiegiem:

W trakcie zabiegu:

Poprzez zassanie i zmrożenie fałdu tkanki tłuszczowej wprowadzamy do niej zimno w sposób selektywny i kontrolowany w celu uzyskania przez określony czas temperatury poniżej 10°C na poziomie komórek tłuszczowych.

Po zabiegu

1-2 dzień – początek procesu zapalnego. Pod wpływem niskiej temperatury, lipidy wypełniające komórki tłuszczowe ze stanu ciekłego, przechodzą w stały – ulegają krystalizacji, a zjawisku temu towarzyszy wzrost objętości komórki. Gdy błona komórki ulegnie uszkodzeniu w komórce ustają procesy życiowe.

 

2-7 dzień – intensywnie rozwija się zapalenie tkanki podskórnej

Maksimum procesu zapalnego następuje ok. 15 dni po zabiegu , gdy komórki tłuszczowe są otoczone przez limfocyty, histiocyty i inne komórki jednojądrzaste. W tym czasie komórki tłuszczowe rozpoczynają już proces stopniowej redukcji wielkości.

W okresie 15 do 30 dni po zabiegu ustępuje zapalenie, po którym zachodzi proces fagocytozy: makrofagi zaczynają otaczać i pochłaniać apoptozowe komórki tłuszczowe w celu ich stopniowej eliminacji z organizmu.

W rezultacie dochodzi do zmniejszenia podskórnej tkanki tłuszczowej.

Reasumując: naturalną odpowiedzią organizmu na chłodzenie jest powstanie stanu zapalnego, w jego trakcie dochodzi do oczyszczenia z uszkodzonych martwych komórek.

Proces usuwania komórek tłuszczowych poddanych działaniu kriolipolizy przebiega dwuetapowo:

 • bezpośrednio przez krystalizację, po której w ciągu 2 do 6 tygodni następuje apoptoza i postępujący proces rozpuszczania komórek wraz ze stopniowym uwalnianiem lipidów
 • pośrednio, w wyniku stymulacji współczulnego układu nerwowego, która wywołuje lipolizę.

Po zabiegu:
– przez pierwszych 6 godzin nie brać gorących kąpieli
– nie pocierać, nie trzeć obszaru zabiegowego
– spożywać większe ilości owoców i wody
– unikać smażonego i tłustego jedzenia

Przeciwwskazania:
– choroba Raynauda (napadowy skurcz tętnic w obrębie rąk i nóg)
– choroby nerek, serca, wąroby
– ciąża, menstruacja
– ostra pokrzywka pod wpływem zimna
– miejscowe stany zapalne, rany, choroby skóry
– nowotwory
– nadwrażliwość na zimno, miejscowe zaburzenia krążenia

Cena zabiegu: 1 głowica (przyłożenie) 300zł

Aparat służący do wykonania masażu próżniowego, mającego wpływ zarówno na skórę jak i podskórną tkankę łączną. Celem takiego zabiegu jest usprawnienie krążenia, eliminacja toksyn poprzez poprawę metabolizmu komórkowego, usuwanie nagromadzonej wody, będącej przyczyną obrzęków, cellulitu, aktywacja rozkładu tłuszczu w komórkach tłuszczowych oraz wzrost jędrności i elastyczności skóry dojrzałej oraz przy kuracjach odchudzających.

Zastosowanie w pielęgnacji ciała:
usuwanie cellulitu,
odchudzanie, rozstępy,
zastoje limfy, drenaż limfatyczny,
“ciężkie nogi”, masaż na bolące nogi,
Efektywność:
redukcja cellulitu i komórek tłuszczowych,
przywrócenie elastyczności skóry,
drenaż systemu limfatycznego,
stymulacja mięśni,
eliminowanie napięcia mięśni wywołanych intensywnymi ćwiczeniami,
przywrócenie krążenia w komórkach tłuszczowych.
Cena zabiegu: seria 5 zabiegów ( brzuch,uda i pośladki) 350zł
                          seria 10 zabiegów ( brzuch,uda, pośladki) 600zł

Wyjątkowo skuteczna terapia wyszczuplająca, wspomagająca walkę z cellulitem. Ze względu na swoją skuteczność i szybkość efektów stała się numerem 1 wśród zabiegów antycellulitowych.

Wskazania:

 • cellulit włóknisty faza 1 i 2
 • cellulit obrzękowy
 • miejscowe depozyty tłuszczowe

Działanie:

 • zmniejszenie grubości oraz gęstości tłuszczu podskórnego
 • pomoc przy wygładzeniu skóry
 • zmniejszenie wymiarów obszarów problematycznych
 • usunięcie miejscowych obrzęków
 • normalizacja limfatycznych i żylnych drenaży
 • aktywacja miejscowej mikrocyrkulacji
 • wzrost ujędrnienia oraz elastyczności skóry

Przebieg zabiegu:

 • wykonanie pomiarów ciała
 • biostymulacja – na obszarze zabiegowym zostaje rozprowadzony okrężnymi ruchami peeling Lipo-stymulujący żel enzymatyczny
 • aktywacja – następnie rozprowadza się aktywny żel lipolityczny
 • kolejnym etapem jest nałożenie termicznej żelowej maski algowej i zawinięcie ciała folią
 • po 30-40 minutach resztki maski zostają usunięte i wmasowany olejek

Zabiegi mogą być powtarzane co 48godzin. Liczba zabiegów w serii 4-15. Zabieg może być wykonany również pojedynczo w celu szybkiej poprawy jakości i wyglądu skóry.

Po zabiegu skóra zwykle jest zaróżowiona, może wystąpić delikatny obrzęk, swędzenie i zwiększona wrażliwość. Charakterystyczne jest uczucie „igiełek” odczuwalne do następnego dnia. Bardzo ważne jest, aby po zabiegu pić dużo wody, w celu szybkiego wypłukiwania  niepotrzebnych złogów.

Główne składniki aktywne:

 • Spongilla – otrzymywana z alg z gatunku gąbka morska. Przyspiesza metabolizm, przenika przez naskórek i dzięki temu przyśpiesza krążenie krwi i limfy
 • Kompleks kwasów AHA – stanowi podłoże do przenikania pozostałych substancji oraz ujednolica koloryt skóry
 • L-karnityna – odpowiada za transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie wytwarzana jest energia komórkowa
 • Kofeina – pobudza metabolizm
 • Guarana – zapobiega ponownemu gromadzeniu się kwasów tłuszczowych
 • Algi laminaria, brunatnice i spirulina – wpływają na oczyszczanie skóry z zalegających złogów. Dzięki obecności kwasu alginowego skóra zostaje napięta i nawilżona. Algi pobudzają krążenie w naczyniach włosowatych, przez co wspomagają przemianę materii w komórkach skóry. Są również źródłem witamin z grupy B, beta-karotenu oraz enzymów przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej.

Przeciwwskazania: żylakowatość; zakrzepowe zapalenie żył; ostre stany zapalne i choroby przewlekłe skóry w obszarach, w których ma być wykonany zabieg; ostre fazy chorób zapalnych żeńskiego układu rozrodczego i obecność mięśniaków, włókniaków i zespołu policystycznych jajników; ciąża; miesiączka; wszelkie mechaniczne uszkodzenia skóry w miejscach, w których ma być przeprowadzony zabieg.

Cena 1 zabiegi : 170zł (brzuch, uda i pośladki)