AKTUALNOŚCI

Przebudowa strony

W związku z dużymi zmianami zarówno personelu, jak i lokalizacji – aktualna strona wkrótce zmieni adres, szatę graficzną i nazwę.

Nowa nazwa i adres:

„Kosmetolog na czasie” Patrycja Napierała

ul. Św. Antoniego 33A , 61-359 Poznań

tel. 511 195 919

Na stronie trwają prace modernizacyjne, w wyniku których nie wszystkie informacje mogą być aktualne.

Za utrudnienia przepraszam.

Popękane naczynka, rumień, cera naczyniowa…jak sobie radzić?

Właściwa pielęgnacja cery naczyniowej i dobór odpowiednich zabiegów profesjonalnych jest niesamowicie ważne, ponieważ błędy pielęgnacyjne często prowadzą do rozwoju trądziku różowatego.

Coraz częściej spotykam się wśród moich Klientek z problemem trwałego rumienia w obrębie twarzy. Zwłaszcza okres jesienno-zimowy to czas kiedy zmiany się nasilają. Wynika to m.in. z niskiej odporności skóry na zmiany temperatury i  ekspozycji na suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Czynników oczywiście jest znacznie więcej, ale chciałabym zaznaczyć dlaczego właśnie zimą zmiany rumieniowe, które wcześniej same ustępowały, nagle stają się trwałe.

Taki przewlekły rumień określa się jako „prerosacea” i jest to wstępny etap rozwoju trądziku różowatego ze zmianami grudkowo-krostkowymi. Pomimo tego, że patogeneza rosacea nie jest do końca poznana, często zmianom rumieniowym towarzyszy wzmożone wydzielanie łoju, a to również może przyczyniać się do rozwoju zmian zapalnych. Nadprodukcja sebum pojawia się m.in. wtedy, gdy skóra jest sucha ( jest to reakcja obronna) lub jest uszkodzona bariera hydro-lipidowa.

Aby nie dopuszczać do tego stanu, należy zadbać w pierwszej kolejności właśnie o płaszcz ochronny naszej skóry. W tym aspekcie najważniejsza jest codzienna pielęgnacja w domu. Jeśli nie jesteś do końca przekonana czy dany kosmetyk nadaje się do Twojej cery, zawsze możesz liczyć na pomoc kosmetologa ( m.in moją :)).

Jeśli pielęgnacja domowa jest odpowiednia, podczas zabiegów w gabinecie mogę skupić się typowo na redukcji nieestetycznych zmian takich jak rozszerzone naczynka, rumień, krostki czy łojotok.

Nasza skóra stanowi barierę dla patogenów i czynników drażniących. Jest nieprzepuszczalna również dla większości substancji aktywnych, ze względu na rozmiar ich cząsteczek. W przypadku naczynek ważne jest, aby pokonać barierę naskórka, ponieważ jest on pozbawiony naczyń krwionośnych, a zatem musimy zadziałać głębiej czyli w skórze właściwej.

Produkty domowego użytku działają głównie w obrębie naskórka, a właściwie jego najbardziej zewnętrznej warstwie rogowej. Natomiast podczas zabiegów profesjonalnych stosuje się metody, które umożliwiają ominąć tą barierę. Jedną z takich metod jest fototerapia. W dużym uproszczeniu światło o odpowiedniej długości fali jest pochłaniane przez okshemoglobinę, czyli barwnik. Energia świetlna przekształca się w energię cieplną, powodując rozkład barwnika i zamknięcie uszkodzonego naczynka. W efekcie obserwujemy redukcję rumienia.

Pielęgnacja cery naczyniowej nie jest łatwa i na dzień dzisiejszy nie ma metody, która usunie problem w 100%, ale możemy z sukcesem redukować objawy i zapobiegać dalszemu pogorszeniu jej kondycji. 🙂

Patrycja Napierała ( kosmetolog, tech. farmacji)

07.02.2018r

TOX PEEL Cell Fusion C                       NOWOŚĆ w naszej ofercie

Zabieg silnie liftingujący, opóźniający procesy starzenia skóry.

Innowacyjny peeling będący skuteczną alternatywą dla botoxu. Unikalne połączenie kwasów AHA z licznymi peptydami i czynnikami wzrostu naskórka gwarantuje głęboką stymulację komórek skóry, a przede wszystkim wyraźną poprawę jędrności oraz napięcia

TOX PEEL jest zabiegiem całorocznym. Doskonały również dla skór naczyniowych i na wrażliwe okolice oka.

Już po pierwszym zabiegu następuje poprawa jędrności i napięcia skóry, redukcja zmarszczek i wyrównanie kolorytu skóry. Składniki aktywne wnikają głęboko dzięki Technologii Podwójnego Liposomu i zastosowaniu nanocząsteczek, czego rezultatem jest uwolnienie substancji czynnej dopiero w głębszych warstwach naskórkach bez efektu podrażnienia, zaczerwienienia i złuszczenia.